Допомагати прочанам поглибити задану тему будуть семінаристи, богослови, священики, а також відомі представники дисидентського руху 60-х та 70-х років в Україні Євген Сверстюк, головний редактор газети «Наша віра» та Мирослав Маринович, віце-ректор Українського Католицького Університету.
Основою для щоденних роздумів прочан, окрім біблійних текстів, будуть фрагменти послань Митрополита Андрея Шептицького на патріотичну тематику. Кульмінаційними моментами прочанського шляху на щодень стануть Божественні Літургії в селах Звенигороді та Станимирі, які очолять Преосвященні Владики: Ігор Возняк, Архиєпископ Львівський та Тарас Сеньків, Адміністратор Стрийської Єпархії УГКЦ.
Інформацію надав єрм. Юстин Бойко
Корисна інформація:
Монастирська фірта тел.: (032) 235 73 55
Інтернет-сайт: http://pr.studyty.org.ua
Довідка:
Святоуспенська Унівська Лавра належить до одного з настаріших монастирів в Галичині. В архівних документах з початку XIV ст. Унів згадується як відомий духовний центр.
З відродженням Студійського чернецтва в Україні митрополитом Андреєм Шептицьким, Унівську Лавру на початку XIX ст. було передано монахам-студитам, які опинилися на роздоріжжі після ліквідації Лаври св. Антонія Печерського на Скнилові. Вже перед війною Унівська Лавра стала великим центром паломництва у Західній Україні.
Прощі до Унева відновилися з початком незалежності України, коли Лавру було повернено монахам. Першу прощу, після довгих років переслідування, було зорганізовано в серпні 1992 року з нагоди храмового празника Лаври. Попровадив її єрм. Йосиф Мілян (на цей час єпископ-помічник Київської Архиєпархії) разом з Марійською дружиною храму св. Архистратига Михаїла у Львові. У перших роках проща тривала два дні. Кількість прочан, що брала участь у прощі коливалася від 150 до 300 осіб.
Переломним моментом в новітній історії серпневих прощ до Унева став 1999 рік. Саме тоді прочанський шлях було збільшено до трьох днів. У 2000 році до організації прощі приєдналася молодіжна християнська організація «Українська Молодь – Христові». Завдяки посиленій активності її членів за декілька років серпнева проща набрала більш молодіжного колориту, а кількість прочан збільшилася до 1000 осіб, а в деяких роках навіть більше. На сьогодні серпнева проща має два маршрути: перший провадить через села Чижиків і Лагодів, інший – через Звенигород і Станимир.
Схожі публікації
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (64)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь