КИЇВ — У день пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні у парафіях УГКЦ відслужать поминальні молитви за померлих. 28 листопада в рамках Суспільних днів УГКЦ відбудеться панахида.
За словами Голови Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами диякона Ігоря Шабана, дуже важливо, щоб суспільство пам’ятало про тисячі українських мучеників і цінувало ті дари, які Господь дає нам сьогодні.
«Пам'ять подій рівня голодомору – це націєтворчий елемент, це підкреслення фундаментальної вартості, яка об'єднує суспільство, яка пов'язує нас з минулим, без якого не може сформуватись єдиний державний організм ані сьогодні, ані в майбутньому», – переконаний Глава УГКЦ Патріарх Любомир.
Суспільні дні УГКЦ розпочалися 31 жовтня і були перервані 2 листопада через запровадження карантину у зв’язку з епідемією грипу. «Ми перервали проведення Суспільних днів, оскільки в країні були заборонені всі масові заходи. Тепер, коли час карантину закінчився, через свої заходи ми продовжимо звертати увагу українців на соціальні проблеми», – зазначив диякон Ігор Шабан.
У рамках Суспільних Днів УГКЦ також відбудуться відвідини дітей сиріт та будинку пристарілих, показ документального фільму «Невигідний Шептицький». Соціальні лідери УГКЦ отримають можливість обмінятися досвідом з іншими конфесіями України в рамках відвідування релігійних соціальних центрів м. Києва.
В Україні Суспільний Тиждень УГКЦ започаткував митрополит Андрей Шептицький 1939 року. В 2008 р.Українська Греко-Католицька Церква відродила цю традицію, а Синод єпископів УГКЦ благословив зайнятись організацією Суспільних Днів УГКЦ двом комісіям: Екуменічній та Справедливість і Мир.
Історична довідка: Український голодомор 1932-1933 років визнано злочином проти людства. Голод був наслідком не лише збільшення примусових хлібозаготівель у той період, але повного вилучення продовольства у всіх регіонах СРСР, населення яких на 2/3 і більше складали українці. Терор голодом, депортації, індивідуальні масові репресії були спрямовані проти України як національної республіки. Протягом ХХ століття Україна пережила три голодомори: 1921-1923 років, 1932-1933 років, 1946-1947 років, але другий був найбільш масовим і жорстоким. За даними істориків, протягом 1932-33 років жертвами голоду, що виник унаслідок адміністративних заходів радянської влади, в Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втратила від 10 до 25% свого населення, втрачаючи по 25 тисяч осіб за день, по тисячі – за годину, по 17 – щохвилини. Як стверджують фахівці, якби Україна не пережила Голодомору, її населення нині було б удвічі більшим – до 100 млн. осіб.
• http://texty-tyzhnya.blogspot.com/2009/11/blog-post_9533.html
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (79)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь