Результати цього наукового дослідження, в якому взяли участь 2036 респондентів, які репрезентували доросле населення всієї України, були оприлюднені сьогодні в «Укрінформі», про що пише Віктор Чухліб.
Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто заявив, що релігія завжди була пов’язана з суспільними цінностями та нормами – досить згадати одну з найбільш відомих систем цінностей – «Десять заповідей Божих». Включення до соціологічного дослідження більш широкого кола питань, які виходять за межі теології, на його думку, “дає можливість розглянути зв’язки релігії з деякими іншими сторонами суспільного життя і краще зрозуміти її роль у суспільстві”.
Як приклад, зауважує науковець, нинішнє соц. дослідження, в якому стояло питання про щастя в житті людини, довело, що віруючі люди набагато щасливіші за невіруючих.
Релігійність людини залишається одним з найбільших соціальних феноменів, які потрібно досліджувати на високому науковому рівні. У цьому переконані безпосередні учасники дослідження – старший викладач кафедри соціології НаУКМА Олена Богданова та науковий співробітник відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України Максим Паращевін. У представлених ними наукових висновках Україна постає як відносно релігійне суспільство, де можна вільно сповідувати віру та відправляти свої духовні потреби незалежно від національної належності.
Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Олаф Берстад, за фінансової підтримки якого спільно з фондом «Open Ukraine» проводилось це великомасштабне дослідження, заявив, що проект ISSP, започаткований 1984 року, на сьогодні налічує 45 країн-учасниць з Європи, Північної і Південної Америки, Азії та Південної Африки.
“Без доброго діалогу між націями, які сповідують різні релігії, не можна вирішувати всі соціально важливі проблеми”, – наголосив Олаф Берстад. Тому, на його думку, досвід релігійного взаєморозуміння буде корисним і на теренах України.
Нагадаємо, що за даними попереднього дослідження в рамках міжнародного проекту ISSP релігійність українців було визнано однією з найвищих у Європі. При цьому абсолютна більшість віруючих українців (91%) сповідують християнство.
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (76)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь