Про це під час прес-конференції у Києві повідомив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ. При цьому він пригадав присутнім, що відповідне рішення щодо цього питання було прийнято Синодом ще у 2004 році. Про можливість участі священиків у виборчому процесі говорить Постанова №7 Двадцять третьої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви, що відбулась у Яремче, 8-9 червня 2004 року.
«Я можу сказати, чому наші священики не йдуть на вибори, ? зазначив Владика Йосиф. – Сьогодні виборчий процесс – це партії. У такому випадку священик стає на бік певної партії. А це може призвести до роз’єднання у парафії».Водночас, на думку Владики Йосифа, священики не беруть безпосередньо участі у передвиборних акціях, коли супроводжують молитвою певні зібрання, на яких присутні вірні їхньої Церкви: «Відмовляти від того, щоб супроводжувати молитвою, не випадає, бо серед цих людей є християни, а молитися – це одне з головних завдань душпастиря», ? сказав Єпископ-помічник Київської архиєпархії.
У прес-конференції «Для чого священнослужителі йдуть на вибори?», що відбулася 19 жовтня в інформаційно-аналітичній агенції «Главком», також взяли участь протоієрей Григорій Коваленко, Голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви у єдності з Московським Патріархатом, та доктор богослов’я, професор Київської богословської академії Української Православної Церкви Київського Патріархату п. Дмитро Степовик.
Департамент інформації УГКЦ
Схожі публікації
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (62)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь