На це явище можна дивитися очима науковця, соціолога, політика, підприємця тощо. «Ми хочемо поглянути на міграцію, беручи під увагу конкретні обставини життя, конкретні потреби тих людей, які вийшли поза межі рідного краю. Розходиться, щоб ми побачили це як богословський факт. Господь Бог так зарядив, що в нашому народі дуже багато наших співвітчизників упродовж останніх десятиліть вийшли поза межі України і створили релігійні, а також і культурні спільноти в різних країнах, залишаючись собою. Що це значить? Яка з того користь? Кому з цього користь? Чи є це страчені люди, чи навпаки, це є служіння людству, Вселенській Церкві, яке ми сповняємо», – пояснив Блаженніший Любомир в інтерв’ю радіо «Воскресіння». За словами Глави УГКЦ, Синод, запропонувавши цю тему для свого вивчення у 2010 році, хоче передусім збагнути релігійний аспект міграції, «подивитись на цю дійсність очима віри», – сказав Блаженніший Любомир.
Департамент інформації УГКЦ
Довідка: За оцінками соціологів близько 4,5 млн. наших співгромадян зараз працює за межами України. Загалом українців, котрі проживають за кордоном і є громадянами іноземних держав (діаспора) налічується понад 20 млн. 17 із 29 єпархій та екзархатів УГКЦ знаходяться за межами України.
Основні церковні структури у сфері міграції: новостворений Пасторально-місійний відділ (головне завдання – пробудження місійного духу та душпастирська опіка за межами структур УГКЦ, у тому числі українських мігрантів) та Митрополича комісія УГКЦ у справах мігрантів (головне завдання – безпосереднє служіння мігрантам).
Відповідно до Постанов Патріаршого Синоду Єпископів, щороку в УГКЦ відзначається День мігранта (остання неділя перед Різдвом), що супроводжується загально церковною молитвою за мігрантів та членів їхніх родин в часі Сугубої ектенії.
Як відзначив Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів: «Різдвяний період обрано не випадково. Саме тоді особливо гостро відчувається туга за рідною домівкою. Адже Різдво – родинне свято, коли за столом збираються усією сім’єю та згадують тих, хто десь далеко. Церква, як турботлива мати, хоче огорнути опікою усіх. А в особливий спосіб тих, хто не тішиться родинним теплом вдома, а зустрічає Різдво в чужих краях».
Читайте також: Звернення з нагоди відзначення в УГКЦ Дня мігранта (3 січня 2010 року)
Схожі публікації
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (47)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь