5 вересня 2010 року в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові здійснено єпископську хіротонію Владики Венедикта (Алексійчука), Єпископа-помічника Львівської архиєпархії.
Чин архиєрейської хіротонії розпочався напередодні, 4 вересня, із архиєрейського найменування. Наступного дня у присутності Блаженнішого Любомира, за участі членів Синоду Єпископів УГКЦ, під час Божественної Літургії, у якій спільно молилися більше ста священиків та численні вірні, відбулася хіротонія. Учасниками спільної молитви були представники місцевої обласної та міської влади.
Літургія, яку очолив Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, розпочалася об 11.00. Спочатку Владика-номінант Венедикт, згідно із обрядом Київської Церкви, засвідчив свою віру у Пресвяту Трійцю, воплочення Ісуса Христа та інші правди християнської віри. Згодом, після Малого входу, розпочалася хіротонія. Головним святителем був Владика Ігор, а співсвятителями – Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та Владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський (США). У храмі залунало величаве «Аксіос» (з гр. «гідний», «достойний»).
“Ми виходимо із минулого і дивимося у майбутнє. Сьогоднішня подія є для нас причиною великої радості. Наша Церква живе. Вона перейшла тяжкий шлях у минулих століттях. Милостивий Господь не дозволив, щоб ця Церква перестала існувати. І доказом цього є те, що ми сьогодні поставляємо ще одного нашого духовного провідника, який має вести наш народ до Бога”, – наголосив у проповіді під час Літургії Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ.
“Другою причиною радості, – за словами Предстоятеля УГКЦ, – є свідомість того, що Бог вступив у нашу людську історію і є з нами. Він є не тільки Син Давида. Він є Син Божий. Ці дві правди, тяглість нашої історії з одної сторони, і свідомість того, що Бог є з нами, з другої, дуже тісно зв‘язані. Бо ми святимо священиків і єпископів для того, щоб вони нам цю правду пригадували, що з нами є Бог”.
На завершення промови, Блаженніший відзначив те, що новопоставлений Владика Венедикт – це перший єпископ, який походить із поза меж Галичини. “Його присутність у гроні наших владик є пригадкою для нас усіх, що наша Церква росте і розвивається на нашій Батьківщині. І це ще одна причина для нашої радості”, – наголосив проповідник.
На завершення Літургії подячне слово виголосив новопоставлений архиєрей Венедикт. У ньому він подякував усім, хто формував його як людину, монаха, ігумена, а тепер і єпископа. “З почуттям відповідальності стою сьогодні перед моїм українським народом, Церквою і Синодом Єпископів, рішенням якого я є покликаний до архиєрейського служіння. Я свідомий того, що такі святителі як Василій Великий, Григорій Богослов, Іван Золотоустий та багато інших боялись гідності і відповідальності єпископського служіння і намагались ухилитись від нього. Що ж казати мені молодому, котрий не має достатнього досвіду, йти на таке служіння. Коли б я пішов тепер за своїми людськими бажаннями і планами, то просив би, щоб мене оминула ця чаша. Возлюблені владики, ваша довіра ставить переді мною велику відповідальність. Прошу про вашу підтримку і молитву, щоб я ставав гідним того великого служіння, яке ви мені доручаєте!”, – відзначив Владика Венедикт.
По завершенні Літургії новопоставлений владика благословив усіх учасників торжества.
Довідка
3 серпня 2010 року у Канцелярії Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Української Греко-Католицької Церкви було повідомлено про те, що ієромонах Венедикт (у світі Валерій Алексійчук) Студійського уставу, приналежний до Свято-Успенської Унівської лаври, згідно з вибором Синоду Єпископів УГКЦ є призначений єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Цей вибір потвердив Святіший Отець Венедикт XVI, призначуючи новому Владиці титулярний престол Джерманічана.
Схожі публікації
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (60)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь