«Нашим бажанням є, щоби ми повернулися до первісної єдності»: Блаженніший Любомир

0 57

alt

«Христова Церква в Україні, коли християнство в кінці Х століття остаточно прийняв святий рівноапостольний князь Володимир, була одна. З бігом часу, особливо в останніх десятиліттях, та Церква поділилася і нашим бажанням є щоби ми повернулися до первісної єдності», – сказав Блаженніший Любомир в інтерв’ю для радіо «Воскресіння», коментуючи ініціативу Синоду Єпископів УГКЦ, висловлену в Синодальному посланні з нагоди 20-ліття легалізації УГКЦ, 65-ліття з дня смерті Митрополита Андрея та 25-ліття з дня смерті Патріарха Йосифа. Ця ініціатива висловлена у посланні такими словами: «Замість монопольного володіння християнською Україною, що було характерним знаком минулих епох, ми пропонуємо сопричасну єдність сьогодні ще поділеної Київської Церкви».

Процес об’єднання, на переконання Глави УГКЦ, буде тривалим і мусить іти поступово. «Ми мусимо знайти шлях одне до одного, мусимо, будучи свідомими наших відмінностей, якийсь час, я б сказав, призвичаюватися одне до одного. Маємо навчитися респектувати одне одного, адже потрібно прийняти до відома той факт, що ми є поділені і що з бігом часу це поділення створило певні особливі прикмети у кожній гілці, які маємо враховувати», – пояснив Блаженніший Любомир.

Синодальне послання окремим своїм розділом говорить про патріархат УГКЦ. Тому Блаженнішого Любомира запитали про те, чи не перешкоджатиме патріарший устрій УГКЦ розвитку моделі сопричастя? «Він повинен допомагати, бо УГКЦ повинна бути самобутньою. Це у православній традиції називається автокефалією. У католицькій – Церквою свого права. Зміст чи одного, чи другого є не цілковите відділення від усіх інших. Ціль патріархату є певна внутрішня автономія», – сказав Предстоятель УГКЦ. При цьому Блаженніший Любомир наголосив, що хоча Церква існує в патріархатах, у помісних церквах, але це є одна і та ж Христова Церква.

 

Департамент інформації УГКЦ

http://www.ugcc.org.ua/

Схожі публікації

Leave a Reply