Митрополит Львівський застерігає вірних від псевдорелігійних рухів

0 549

«Не піддавайтесь звабленню тих, хто не лише прагне згубити Ваші душі, але й туземне життя ввести в небезпеку», — йдеться у звернені, яке скерував Митрополит Львівський Високопреосвященний Владика Ігор не лише до вірних Львівської митрополії, але до усіх жителів Львівської області та поза її межами.

Підставою для звернення стала низка подій, які пов’язані із: «…сектою догналівців, члени якої, прикриваючись священичою та монашою одежею, видають себе за греко-католиків та стараються зваблювати християнські душі, щоб звести їх на темні стежки сектантства».

Владика Ігор висловив слова вдячності українським журналістам за допомогою яких широкому загалу стали відомі жахливі факти діяльності секти догналівців, а саме: розвал сімей, розірвані стосунки батьків і дітей, покалічені людські долі та сотні обдурених людей.

Митрополит закликає духовенство ревно виконувати свої обов’язки, укріплювати слабких у вірі; монашество до сердечної молитви за навернення тих хто потрапив у залежність, а вірних єднатися і спільними зусиллями робити усе: «…щоб їхнє зло не затруювало людські відносини».

Дорогою зцілення для тих, хто уже потрапив під вплив псевдо-релігійних рухів чи сект, владика Ігор вважає програму «ЯКІР», яка діє з благословення Церкви, головною ціллю якої є надання об’єктивної інформації про нерелігійні угрупування та моральна, психологічна та юридична допомога тим, хто її потребує.

Звернення має бути зачитане в усіх храмах Львівської Митрополії уже цієї неділі.

Повний текст послання (pdf)

 

Прес-служба Львівської архиєпархії

 

„ЯКІР” ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД СЕКТ ТА ПСЕВДОРЕЛІГІЙНИХ РУХІВ

В Україні протягом усіх двадцяти років незалежності розвиваються різні секти та псевдорелігійні рухи. Більшість людей знає про існування таких явищ і навіть розуміє їхню небезпеку. Однак ці самі люди, які розуміють небезпеку псевдорелігіності, часто вважають що ця проблема їх не торкається. Мовляв, що це проблема осіб бідних, мало освічених, слабких, наївних. Однак, як показує час та дослідження усе частіше жертвами таких угрупувань стають освічені, заможні члени суспільства. Як з’ясувалось, українці практично є беззахисними перед подібними деструктивними впливами.

Сьогодні ми готові допомогти тим, хто постраждав від діяльності сект та псевдо релігійних груп. З благословення Архиєпископа і Митрополита Львівського Високопреосвященного Ігоря (Возьняка) та ініціативи мирян з 09 липня 2012 року почала діяти програма: Центр – „ЯКІР” *.

Центр є проектом Благодійного Фонду „Спільнота Золотого Віку”. Мета – допомогти на практиці усім потребуючим. Кожна людина має право на повну інформацію про угрупування, до якого належить (як позитивну так і негативну). Працівники центру поважають релігійні та світоглядні переконання кожного, кому потрібна порада, захист чи інша допомога. Основні пріоритетні принципи роботи центру – шанування гідності кожної особи, незалежно від її конфесійної приналежності.

Основні форми праці :

– інформувати зацікавлених осіб та установи про характер і способи діяння сект, псевдо-релігійних груп; – накопичувати релігієзнавчу інформацію, власні матеріали та досвід центру;
– підвищувати рівень суспільної свідомості, стосовно функціонування сект: розпізнавати загрози які вони несуть, вчити уникати вербування, вміти розпізнавати критерії сект, здійснювати заходи безпеки;
– профілактична та психологічна допомога;
– медіаційні кроки, що полягають у відновлюванні контактів між членами визначеної групи і їх близькими (за умови обопільної згоди зацікавлених сторін).

Поштова адреса:

БФ „Спільнота Золотого Віку”
Площа святого Юра 5, 79000 Львів

Електронна пошта: jakir.s.z.v@gmail.com

тел. 096 0412201 – по парних числах (крім суботи і неділі) від год 8-9 і до 18-19
096 0421106 – по непарних числах (крім суботи і неділі) від год 8-9 і до 18-19

 

* У ранньо християнському мистецтві, якір був символом надії. Згідно Апостола Павла надія – “для душі є ніби якір, безпечний і міцний…” (Євр.6:18-19). Якір ототожнюється з Ісусом Христом і хрестом а також святим Климентієм, папою Римським (мученицька смерть – прив’язаний до якора) і святим Миколою (покровитель моряків). Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї – надії на порятунок.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Youtube


Контакти

м.Золочів Львівської обл.
вул.Шашкевича, 87
padre.mykhaylo@gmail.com
+38 096 956 06 02