Глава УГКЦ у День Незалежності України: «Любімо своє, плекаймо своє, говорімо нашою рідною українською мовою»

0 109

Любімо своє, купуймо своє, плекаймо своє. Говорімо нашою рідною українською мовою. Зробімо все, аби наша держава утверджувалася і розвивалася. Закликав українців Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у День Незалежності України.
Фото Максима Прокопіва

Предстоятель УГКЦ попросив, щоб цього року, святкуючи свято Незалежності України, ми згадали собі три слова – вдячність, пам’ять і праця!

Вдячність

Глава Церкви закликав у цей день – День нашої свободи, суверенності, нашої волі жити у вільній державі, – подякувати за дар свободи для Церкви і народу Господу Богу. Подякувати за дар відновлення нашої держави, яка теж є даром Божим.

Подякуймо також тим, які ціною власної крові захищають її життя і майбутнє. Подякуймо сьогодні нашим військовим, волонтерам, усім тим, які, роблять можливим існування, життя і розвиток вільної і незалежної України.

Пам’ять

«Коли почуємо слово “пам’ять”, – сказав Блаженніший Святослав, – згадаймо, що наша держава належить до найстарших країн Європи. Нашу державність у нас багато разів хотіли забрати. Були часи, коли наш народ жив на своїй землі, але в чужих державах. Тому сьогодні згадаймо і пам’ятаймо тих, які боролися і віддали своє життя впродовж століть за створення, укріплення і утвердження вільної незалежної Української держави».

Також він закликав у цей день згадати, зокрема тих, які страждали за вільну Україну в часи комунізму – дисидентів, шестидесятників, усіх тих, які своєю інтелектуальною, культурною працею вибороли право на існування української культури, мови, мистецтва. Усього того, що ми вважаємо багатством і фундаментом української тотожності.

Праця

«Сьогодні ми, щоб добре святкувати це свято, давайте будемо разом працювати, працювати на незалежну Українську державу. Які б посади ми не займали, ким би ми не були, де б ми не були, працюймо на Україну. Працюймо на Українську державу навіть тоді, коли перебуваємо за її межами і живемо в інших державах. Пам’ятаймо про Україну!» – закликав духовний лідер українців.

Сьогодні молимося, сказав він, щоби Господь Бог зберіг нашу державу, дав їй свободу, щоби ми могли перемогти війну, щоби могли перемогти епідемію, щоб ми разом могли тішитися свободою і нашою незалежністю.

З Днем Незалежності тебе, український народе! Боже великий, єдиний, нам Україну храни!

 

Департамент інформації УГКЦ

Фото Максима Прокопіва

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам.
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter.

Схожі публікації

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: