Глава УГКЦ про Рік християнського покликання з наголосом на покликанні до богопосвяченого життя

0 76

alt

2010 рік, згідно із постановами Синоду Єпископів УГКЦ, що проходив від 29 листопада до 5 грудня 2009 року у Львові, буде далі Роком християнського покликання, але з наголосом на покликанні до богопосвяченого життя. Як ми раніше повідомляли, у 2008 році Церква наголошувала на християнському покликанні взагалі. «Кожна людина має якесь покликання від Господа Бога, і вона повинна це покликання плекати, шанувати, розвивати і вживати якнайкраще можливо для свого добра і для добра людей», – про це Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, розповів в інтерв’ю для слухачів радіо «Воскресіння». У 2009 році наголос поставлено на покликанні до священства. Церква прагнула дати відповіді, в який спосіб люди, покликані до священства, повинні виконувати своє служіння. За зразок доброго душпастиря було обрано блаженного священномученика Омеляна Ковча, і 24 квітня 2009 року у Києві його урочисто проголосили Покровителем душпастирів УГКЦ.

«Рік 2010, – за словами Предстоятеля УГКЦ, – буде наголошувати на тому факті, що між покликаннями, якими Господь Бог обдаровує людей є також покликання до богопосвяченого життя, яке має свої особливі прикмети. Вони об’являються у Євангельських радах. Людина, яка відчуває в собі такий поклик Господа Бога, вибирає життя в убожестві, відрікається посідання земських дібр, зберігає безженний стан і, третє, – обіцяє послух Церкві».

«Ця форма покликання є надзвичайно важлива для цілої Церкви. Ці люди своїм життям, діяльністю, молитвою свідчать певні основні християнські правди у християнській спільноті. Вони чогось відрікаються, не тому що те, чого вони відрікаються є зле, але відрікаються для того, щоб могти краще, досконаліше Богові служити», – пояснив Блаженніший Любомир. За словами Глави УГКЦ, у цьому році буде звернено більшу увагу на сам факт покликання, «щоб заохотити тих молодих людей, мужчин, чи жінок, які відчувають таке покликання, щоб вони його шанували, плекали, ішли за тим Божим покликом, за тим Божим запрошенням. А з другої сторони, щоб ціла християнська спільнота підтримувала тих людей, що відчувають це покликання і живуть в ньому, і щоб не ставила перешкод», – сказав Блаженніший Любомир.

Крім того, Глава УГКЦ відзначив, що потрібно також звернути увагу на покликання мирянина, його завдання, його свідомість, відповідальність, життя, святість у Христовій Церкві, бо як відомо миряни становлять понад 90 відсотків усього християнського люду. «Я думаю, що такий акцент буде дуже логічним закінченням цілого того триріччя», – сказав на завершення Блаженніший Любомир.

На початку наступного року на офіційній веб-сторінці УГКЦ буде опубліковано Проголошення вірним УГКЦ 2010 року Роком християнського покликання з особливим наголосом на покликанні до богопосвяченого життя.

Департамент інформації УГКЦ

http://www.ugcc.org.ua/

Додаток: Лист Блаженнішого про додаток до сугубої єктенії (файл формату pdf)

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам.
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter.

Схожі публікації

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: