Молодь парафії Бл. Миколая Чарнецького відвідала Львів

0 2775

Залізничний вокзал

13 листопада, група молоді у складі 85 чоловік на чолі із о. Юрієм і керівником хору Венгер Лілею Владиславівною вирушили у мальовниче місто Львів.

Львів – надзвичайно красиве і багате своєю архітектурою місто. Це – дійсно одна з найкоштовніших перлин України. Перша літописна згадка про нього датована 1256 роком. Проте, за легендою, Львів був збудований  князем Волинським і Галицьким Данилом Романовичем близько 1241 року. Місто було названо на честь старшого княжого сина – Лева. За князювання  Льва Даниловича, що об’єднав  під своєю владою усі галицько-волинські землі, Львів перетворився на великий центр торгівлі, адже знаходився він на важливому шляху від Балтійського моря до Чорного.

Собор Св. Юра

В постійній боротьбі з татаро – монголами, польськими та угорськими феодалами, Львів стає прекрасно укріпленою фортецею. Львів – це місто, яке об’єднало у собі старовину та сучасність. Тут можна зустріти готику і барокко, рококко та ампір, ренесанс та Романський стиль, сучасну еклектику та конструктивізм. В архітектурі Львова відчувається вплив Австро-Угорської імперії та Польщі.

Наша молодь з Владикою

Перше, куди ми потрапили у місті Львові, була церква Св. Юра, головної Святині Української Греко-Католицької Церкви у Галичині, де ми мали можливість сфотографуватися з Владикою Ігорем Возняком і покуштувати коровай спечений сестрами монахинями, помолитись у крипті собору, де поховані глави нашої церкви.

Перший храм на Святоюрській горі  існував ще за часів давньоукраїнської Галицько-Волинської держави. Його не раз руйнували завойовники, але завжди храм відновлювався.

Вірменський Собор

Мандруючи Львовом ми також відвідали Вірменський собор. Він постав із невеличкого храму, який в середині XIV ст. збудував архітектор Дорко з Кафи. Із другої половини XIV ст. Вірменський собор був осередком усього громадського життя вірменської спільноти міста. Давня легенда розповідає, що на місці тутешнього храму ріс садок. Була тут і завезена вірменами з батьківщини айва. Серцевина її плодів на розрізі завжди виглядала як хрест. Один із багатих мешканців вірменського кварталу побачив у цьому знак Господній і збудував своїм коштом на місці саду собор.

Домініканський Собор

Відвідали Домініканський собор, в якому служить о. Роман Тереховський, який розповів історію цього собору. Як пам’ятаємо о. Роман проводив у нашому храмі реколекції. Домініканський собор — одна з найбільших і найвизначніших будівель в стилі епохи пізнього бароко у Львові, збудована за західноєвропейським зразком. Домініканський костел – пам’ятка архітектури XVIII ст. і колишній костел Божого Тіла ордену домініканців.Ченці-домініканці вирішили збудувати такий храм, щоб всі розуміли: перед ними головний «офіс» одного з найголовніших чернечих орденів.

Бернардинський монастир (церква св. Андрія)

У 1749 р. Юзеф Потоцький, великий гетьман коронний і головний фундатор будівництва, урочисто заклав перший камінь у фундамент майбутнього собору.

Відвідали також Бернардинський монастир (тепер храм Святого Андрія Первозванного) – історична пам’ятка ренесансу, маньєризму і бароко 1600-1630 років, це монастир часів середньовіччя, який зберіг в собі всі свої традиції.

Оперний театр

Також ми побували біля Оперного театру  і на площі Ринок – унікальне явище в містобудуванні. Його вирізняють декілька особливостей: по-перше, від майдану відходить аж вісім вулиць, по дві з кожного кута. Аналогів у Європі немає!

По-друге, на площі колись були вулиці. Із північного і східного боків ратуші стояло 11 будинків, так званих “середринкових кам’яниць”, які утворювали три вулиці… По-третє,  Львівська площа Ринок – єдина ринкова площа у Центрально-Східній Європі через яку курсує… трамвай.

На Ратуші

Колоритні міщанські камяниці, горда Ратуша в центрі площі, чисельні леви, що оздоблюють фасади будинків, фонтани та кавярні просто неба свтворюють неповторний антураж давніх часів, зі своїми цікавими правдивими історіями…

А ще старша молодь піднялась на Ратушу і була в повному захопленні від побаченого.

Ми безмежно вдячні парафії Блаженого Миколая Чарнецького за плідну роботу  і організацію цікавих поїздок.

(с) Наталя та Оксана Кулішко.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Youtube


Контакти

м.Золочів Львівської обл.
вул.Шашкевича, 87
padre.mykhaylo@gmail.com
+38 096 956 06 02