Кажуть, дівчата ходять з крутими, а виходять заміж за простих і податливих, – о. М. Сукмановський

0 408

Ідеальне життя молодіжної спільноти дуже цікаве: нові друзі, зустрічі, знайомства. У будь-яку хвилину тут виручать, допоможуть, підтримають, – такою була одна з думок, що лунали 29 вересня на зустрічі молоді із головою Комісії у справах молоді УГКЦ, о. Р. Пендюком у золочівському храмі Блаженного Миколая Чарнецького.

40 молодих людей із Підгороднього та двох парафій Золочева разом зі своїми духовними наставниками – отцем-деканом М. Сукмановським, о. Ю. Галабудою, о.І.Леськівим, о. М. Городиським та о. Степаном Галаєм ділилися з о. Р. Пендюком своїми прагненнями щодо розвитку парафіяльних молодіжних спільнот.

Спільнота не повинна бути закритою, має жити літургійним життям, проводити різноманітні заходи – так можна резюмувати побажання учасників зустрічі. Дискусії, перегляд фільмів, походи, чування, поїздки – це невеликий перелік того, до чого лежить молоде серце. Насправді він значно більший, однак чи не головною спонукою зустрічей, заходів, проектів є їх реалізація зі спільнотою однодумців.

Серед питань, які чи не найбільше турбували молодь – байдужість однолітків до Церкви, потреба відстояти власну християнську позицію, визначення свого місця у суспільстві, боротьба із поганими звичками, створення благополучних сімей.

Ми мусимо відчути, загорітися тим, що ми є Церква, ми мусимо її поширювати, говорити іншим про Того, в кого ми віримо – про Бога! – закликав о. Р. Пендюк. Він наголошував, що потрібно розвивати свою парафію, а через неї – усю Українську Греко-Католицьку Церкву. Маємо позбуватися думки, що священик повинен щось організовувати, а всі інші лише долучатися. Кожному потрібно проявляти ініціативу. Він запрошував бути уважним до голосу Церкви, цікавитися її життям та брати участь в організації різних ініціатив.

Про те, що молодіжне життя на парафії залежить великою мірою від молоді говорив парох храму Блаженного Миколая Чарнецького, декан Золочівський о. М. Сукмановський. Він заохочував присутніх запрошувати на такі зустрічі друзів – дівчата щоб приводили до храму хлопців, а хлопці – дівчат. Не секрет, що саме у гарних християнських спільнотах молодь шукає собі пару. “Кажуть, дівчата ходять з крутими, а виходять заміж за простих і податливих”, – о. М. Сукмановський.

Одним із моментів, що допомагає будувати та урізноманітнювати стиль життя молоді є поширення інформації про спільноти та їхні заходи – до чого закликав о. Р. Пендюк. «Я вас заохочую відкриватися. Не бійтеся говорити зі своїми друзями, – наголосив він, – не бійтеся, якщо з вас посміхатимуться, наприклад тому, що читаєте Біблію. Повірте мені – ті, які будуть з Вас найбільше сміятися, першими прийдуть за Вами до храму. Запросіть їх».

Зустріч стала добрим початком знайомства та планів подальшої співпраці між молоддю, їхніми душпастирями та Комісією у справах молоді УГКЦ. Місцеві священики – активні, винахідливі, такі близькі для молоді друзі, люблені своїми овечками пастирі є гарантами гарного розвитку молодіжного життя у своїх парафіях.

Дякуємо молодим людям, які у вечірній час прибули до Золочева, а також місцевій молоді – нашим давнім та новим друзям за приємну та плідну зустріч. Дякуємо всечесним отцям за можливість зустрітися із молоддю.

© ДивенСвіт

Фото: Андрій Мартинишин

Схожі публікації

Залишити відповідь

Youtube


Контакти

м.Золочів Львівської обл.
вул.Шашкевича, 87
padre.mykhaylo@gmail.com
+38 096 956 06 02