Священики УГКЦ провели тренінг, присвячений екуменізму

0 55

ArticleImages_39416_F2F0E5EDB3EDE3На Львівщині завершилась перша дводенна зустріч-тренінг для священиків, які у єпархіях Києво-Галицької митрополії УГКЦ відповідають за розвиток та функціонування екуменічного діалогу. Організатором зустрічі, яка відбувалась у формі доповідей та дискусій, виступила Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами. Про це РІСУ повідомив учасник зустрічі, о.Орест-Дмитро Вільчинський.

Тему екуменізму як загальнохристиянського явища учасникам реколекцій представив о. д-р Марко Бляза ТІ, професор Варшавського університету. Він зокрема розглянув проблематику та перспективи католицько-протестантського діалогу і наголосив на католицькій позиції щодо протестантської спільноти:”Протестанти не секта, а церковна спільнота. Вони – християни”.

Наступний доповідач о. докторант Юрій Саквук, викладач Львівської духовної семінарії та Українського католицького університету, презентував роль та місце УГКЦ у світовому міжхристиянському діалозі, особливо між християнськими церквами східної традиції та у католицько-православному діалозі зокрема. Він зазначив, що в екуменічному діалозі УГКЦ має чимало позитивних напрацювань, важливим з яких є те, що «після усіх декларацій, розмов і переговорів УГКЦ сприймають у екуменічному діалозі не як частину РКЦ, а як самостійного партнера”

Активною була дискусія учасників відносно ролі та значення спільного католицько-православного документу, підписаного сторонами у ливанському Баламанді 1993-го року. У продовжені дискусії також розглянули різні моделі можливого поєднання Церков Київської традиції.

“Думаю, що в майбутньому цивілізаційний розкол України зменшуватиметься, що і дасть новий поштовх екуменічному діалогу між церквами України”, – таке позитивне бачення розвитку подальшої міжконфесійної співпраці висловив кандидат політичних наук, доцент Андрій Юраш, який до того ж представив проблематику діалогу та можливість екуменічної співпраці з погляду православних експертів. Зокрема йшлося про відмінності у підходах Церков до проблематики екуменічного діалогу, які багато в чому зумовлені етнічними та цивілізаційними розбіжностями.

Перший день зустрічі завершився виступом о. д-ра Ігора Шабана, голови Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, який мав доповідь на тему: «Українська ситуація: практичні вказівки щодо співпраці з іншими конфесіями». У ній йшлося про зацікавленість і активність УГКЦ у екуменічному діалозі, зокрема о. Шабан підкреслив, що УГКЦ часто виступає ініцатором екуменічного діалогу в Україні.

Також на зустрічі обговорювали практичні питання організації та проведення Тижня молитов за єдність християн.

В часі обміну досвідом розглянули надзвичайно плідний приклад Одесько-Кримського екзархату, де проводять не тільки Тиждень молитов за єдність християн, але також і Суспільні дні. Також звернули увагу, що й Галичина має позитивний досвід проведення екуменічних молінь, зокрема у місті Золочеві Львівської Архиєпархії щороку відбувається Тиждень молитов за єдність християн та спільна Хресна Дорога, у якій беруть участь практично усі християнські конфесії міста. Отже, зробили висновки, що варто організовувати екуменічні молитовні тижні в інших містах, насамперед в тих, де є греко-католицькі єпископські катедри.

Другий день тренінгу був присвячений пошукам можливостей практичного утіловлення конкретних екуменічних ініціатив на місцях.

http://risu.org.ua

Схожі публікації

Залишити відповідь

Youtube


Контакти

м.Золочів Львівської обл.
вул.Шашкевича, 87
padre.mykhaylo@gmail.com
+38 096 956 06 02