За словами Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира (Гузара), сьогодні у світі відбувається боротьба не за права людини, а за цінності, які стануть основою суспільного життя та державної політики. На його переконання, боротьба за надання широких прав одностатевим партнерствам фактично є лише нав’язуванням хибного погляду на справжню сім’ю та мораль, який є неприйнятний для українського суспільства.
У свою чергу керівник інформаційно-видавничого відділу УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря) наголосив, що голосні заяви та пропозиції з приводу юридичного визнання одностатевих партнерств не мають нічого спільного з правами людини та правозахисною діяльністю у звичному розумінні цих понять. Подібні ініціативи під гаслами боротьби з дискримінацією є прикладом експансії на традиційні моральні та сімейні цінності, які сповідують і християни, і представники інших релігій.
Владика Євстратій зауважив, що звинувачення на адресу конфесій, зокрема у відкритих зверненнях ЛГБТ-спільноти, у розпалюванні ненависті до секс-меншин є безпідставні. Він нагадав, що Всеукраїнська Рада Церков у своїй Декларації та у зверненнях до органів влади ніколи не була прихильником кримінального чи іншого переслідування осіб, які практикують одностатеві відносини. Водночас глави конфесій одностайні в тому, що “релігійні люди не можуть миритися з гомосексуалізмом, іншими аморальними діями та їхньою пропагандою, як явищами духовного й суспільного життя”.
Напередодні розгляду у ПАРЄ проекту резолюції та рекомендації з цієї проблематики глави конфесій та віруючі знову заявили про свою рішучу незгоду зі спробами впровадити у життя подібні аморальні ініціативи.
У зверненнях до Президента України В.Януковича, глави МЗС та Постійної делегації в ПАРЄ від українського парламенту Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила своє глибоке занепокоєння та очікує пояснення офіційної позиції України у зв’язку з підтримкою керівництвом МЗС України без жодних зауважень рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи «Про заходи по боротьбі з дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної самоідентифікації», що були ухвалені 31 березня 2010 року.
Аналогічні звернення з приводу ініціатив у ПАРЄ до Глави держави та МЗС України окремо спрямували також Українська Православна Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Греко-Католицька Церква, Всеукраїнський Союз Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників, Всеукраїнський Союз Об’єднань євангельських християн – баптистів, Українська Християнська Євангельська Церква, Українська Лютеранська Церква, Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Духовне управління мусульман України та низка інших конфесій.
Подібну позицію публічно та у зверненнях до керівництва держави заявила Рада Євангельських Протестантських Церков України, а також Духовна Рада християн в Одеській області.
Нагадаємо, що у четвер, 29 квітня, Парламентська Асамблея Ради Європи розгляне проекти резолюції та рекомендації про юридичне визнання та розширення прав одностатевих партнерств у всіх країнах Європи, ухвалення яких з січня цього року домагається Комітет ПАРЄ з правових питань та прав людини.
Схожі публікації
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (60)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь