«У нашому східному обряді є традиція одруженого священства. Якщо священик справді відданий своєму покликанню, то і він сам й життя його родини скероване на користь громади. Але потрібно розуміти, що і в целібаті, і в сімейному священстві є можливості для освячення душі. З іншого боку і там, і там є великі небезпеки. Отже краще за все підходити до священичого служіння передовсім з поняття Божого покликання – на освячення власної душі та служіння людям», – додав Предстоятель УГКЦ.
Відомо, що в пресі не стихає обговорення випадків статевого насилля над дітьми і підлітками, до яких причетні окремі духовні особи католицьких навчальних закладів США, Ірландії та Німеччини. Це спровокувало дискусію щодо обов’язковості целібату у Католицькій Церкві.
«Чому таке здивування і чому така гостра критика? Тому що Церква зазвичай зберігає дуже високі стандарти. І щоразу, коли вона виявляється неспроможна жити згідно з цими стандартами, це викликає велике хвилювання», – заявив вчора в ефірі радіо «ВВС» ректор Українського католицького університету отець Борис Гудзяк. Він зазначив, що ці скандали не з‘явилися раптом. Просто зараз є загострена увага до цієї теми. «Ми всі – християни, повинні бути свідомі, що людина є слабка, в тому числі і в статевому вимірі. Тому вона постійно потребує каяття, навернення, зцілення. В цьому контексті ті події є одночасно скандальними, а з другого боку вони є виявами слабкості, яка нас ранить, ослаблює довіру до душпастиря. Її треба викорінювати, зцілювати», – зробив висновок отець Гудзяк.
Департамент інформації УГКЦ
Схожі публікації
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (63)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь