Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) сьогодні під час Богослужіння, яке він очолив у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, привітав київську спільноту «Віра і світло» з 15-річним ювілеєм.
Під час своєї проповіді Глава УГКЦ сказав, що завдяки «Вірі і світлу» ми маємо можливість, нагоду виявити до дітей з особливими потребами «особливу любов, особливу увагу».
«Така спільнота, зокрема тут, у нашій громаді, є особливою нагодою, а відтак учителькою усіх нас, учителькою людяності, любові й милосердя», ? зазначив Предстоятель УГКЦ.
Вітаючи «Віру і світло» з ювілеєм, Блаженнішому Святославу згадався один випадок з історії християнства: «В актах мучеництва першого римського мученика архидиякона Лаврентія описаний такий випадок. Імператор Декій вимагав, щоб цей Лаврентій віддав римській владі церковні скарби. Що зробив Лаврентій? Він зібрав тих людей, які були відкинуті тогочасним римським суспільством: хворих, калік і немічних. Привів їх до тогочасного римського правителя і каже: «Це скарби Церкви, це дорогоцінні посудини – коли хтось вкладає в них свої скарби, той отримує скарб життя вічного».
«Тому сьогодні, святкуючи ювілей «Віри і світла», – продовжив Блаженніший Святослав, – ми кажемо, це дорогоцінні посудини: коли хтось вкладає в них свої земні скарби, той справді отримує скарб життя вічного».
Він побажав, щоб спільнота розвивалася і була нагодою огорнути «нашою любов’ю і увагою всіх тих, які сьогодні потребують допомоги».
Глава УГКЦ побажав ще не одних 15 років «такого вчительства людяності й любові для нашої Церкви та всього українського суспільства».
Після Богослужіння в соборі учасники спільноти «Віра і світло» поспілкувалися з Блаженнішим Святославом, отримали від нього благословення і… заспівали йому кілька пісень у супроводі гітари.
Член «Віри і світла» Владислав Жушма належить до спільноти майже всі 15 років. Він наголошує: «Наша спільнота збирається не для того, щоб робити для когось щось, а для того щоб побути разом. Це одна з основних рис «Віри і світла». Ми сприймаємо кожного неповносправного, хто приходить до нас, як повноцінного члена суспільства. Кожен із них має свої особливі дари, які не завжди хтось інший в них помічає, вони відкриваються в нашій спільноті. Це дар любові, дар відкритості серця, дар простоти, дар безпосередності. Коли приходимо в спільноту – найперше зустрічаємо людей, які біжать до нас з відкритими обіймами, які біжать до нас і не зважають на те, хто ми за освітою чи посадою…».
Київські зустрічі «віросвітлян» проводяться щомісяця, крім того є приватні зустрічі. Учасники спільноти часто вирушають у якісь походи, поїздки чи просто сидять у кав’ярні, спілкуються.
Пані Ольга була одною з перших учасників спільноти. Спочатку їй у цьому допомагали сестри служебниці. Зараз Ольга Миколаївна – директор інтернату в Києві, теж для дітей з розумовими вадами.
«Спочатку, – пригадує вона, – довго не могла зрозуміти, що це таке, що треба з ними робити. Спершу зустрілися просто, потім уже поспівали, потанцювали, помолилися, попоїли разом… І так все розпочалося. Я зрозуміла, що це дуже потрібно людям. Бо з такою дитиною дуже важко, з нею не дуже й вийдеш кудись, тому дитина не має де, лише як вдома, з кимось поспілкуватися, а так вони мають можливість вийти за межі свого дому, відчути якусь свою потрібність, гарно провести час».
До речі, у спільноту приходять не тільки діти греко-католиків, а й з інших конфесій, навіть ті, чиї батьки ніколи не ходили до будь-якої іншої Церкви.
Нагадаємо, що «Віра і світло» – це міжнародний християнський рух спільнот, який об’єднує розумово неповносправних осіб, їх батьків та молодь-приятелів для спілкування, молитви…
Фото http://social.ugcc.org.ua/
Анонси
Категорії публікацій
- Анонси (1)
- Капеланство (79)
- Лицарі Колумба (5)
- Милосердний самарянин (72)
- Молодь Чарнецького (37)
- Новини (506)
- Офіційно (265)
- Прохання про молитву (62)
- Розклад богослужень (1)
- Статті (403)
- Антивірус (44)
- Для дітей (9)
- Життя у Христі (25)
- Інтерв'ю (34)
- Історія УГКЦ (7)
- Оповідання (20)
- Проповіді і духовні науки (84)
- Релігієзнавство (39)
- Роздуми (51)
- Церковні свята (61)
Залишити відповідь