Парафія Вознесіння ГНІХ

Адреса парафії: м.Золочів, вул. Львівська, 48

Адміністратор: о. Тома Кушка, ЧСВВ

Сотрудники: о. Іван Майкович, ЧСВВ; о. Степан Романик, ЧСВВ; о. Симеон Чмола, ЧСВВ; о. Андрій Шкреметко, ЧСВВ; о. Сергій Крутовський, ЧСВВ; о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ; о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ; о.д. Павло Савчук, ЧСВВ; бр. Тарасій Тхір, ЧСВВ

Телефон: (03-265) 43-483; тел./факс: (03-265) 42-157

Сайтhttp://zolochiv.osbm.info

E-mail: zolochivosbm@gmail.com

[spoilergroup] [spoiler title=”Спільноти і діяльність”]

Катехитична школа

Субота15.30 – Діти після причастя; 18.00 – Зустріч молоді
Неділя11.00 – Підготовка до першої Сповіді та Святого Причастя; 13.30 – Зустріч із дошкільнятами та їх батьками.

Вівтарна Дружина

Марійська Дружина

Товариство «Апостольство молитви»

Передподружні катехизи

Біблійний гурток

Військове капеланство

Капеланська діяльність у навчальному центрі Внутрішніх військ МВС України № 3007 відбувається у співпраці з священнослужителями різних релігійних конфесій нашого міста.
На території навчального центру знаходиться каплиця де щонеділі для молодих курсантів та їх наставників відправляються богослужіння. У празники тут збираються представники різних конфесій для спільного моління. Отці василіяни також приймають участь у духовній опіці цієї військової частини. Стараються підтримувати живу віру у військовослужбовців та скріплювати їхній дух за допомогою Церкви та душпастирського служіння.

Лікарняне капеланство

Скаути

Організація Католицьке Скаутство Європи в Україні бере активну участь у житті нашої парафії вже більше 5-и років. Започаткував її у нашому місті отець Марко Максимів, ЧСВВ який був тоді ігуменом нашого монастиря. Зараз організацію очолюють Павло Підлиський (хлопці) і Пиндик Оля (дівчата). Також в нас діють вовченята (діти від 8 до 12 років) ними займаються Яунський Тарас (хлопці) та Лаврів Софія (дівчата). Нашими капеланами є Отці Василіяни які беруть активну участь у житті нашої організації. Ми щиро запрошуємо дітей на наші збірки які відбуваються щонеділі на 15.00 годину у скаутів та на 13.30 в вовченят. 5 головних цілей нашої організації це:

Здоров’я і фізична вправність
Практичні вміння
Формування характеру
Служіння
Релігійне життя

У нашій організації можна знайти своє покликання, розвинути себе у різних напрямках.
Кожної пори року ми маємо табори. Весь рік ми працюємо над вдосконаленням своїх вмінь, а на таборах використовуємо всі свої вміння на практиці …

Хорові колективи

Праця сестер у парафії

Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії
Сестри Чину Святого Василія Великого
Сестри святого Йосафата

При Золочівському монастирі отців Василіян сьогодні працюють сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, сестри Чину Святого Василія Великого, сестри святого Йосафата.

Монастир Сестер Служебниць НДМ у Золочеві було відкрито 24 березня 1921 року. Тут проживало чотири сестри. При монастирі було створено Захоронку – дитячий садок, також сестри виконували послугу в церкві Воскресіння Господнього: пекли проскуру, працювали в захристії, готували дітей до Першої Сповіді та Причастя.

11 вересня 2002 року з Божого Благословення у Золочеві знову замешкали – відновили діяльність сестри Служебниці Непорочної Діви Марії у Домі    Преподобномучениці Тарсикії на  вулиці  Заріччя. Свій будинок пожертвували для сестер Юрій і Люба з Лизанівських Оливи.

Сестри активно включилися у парафіяльне життя. Першою настоятелькою дому сестер Служебниць НДМ стала сестра Надія Старжинська. За давньою традицією сестри відразу ж почали працювати у монастирській церкві Вознесіння Господнього і у монастирі в Підгірцях. Сестри заопікувалася молодіжною групою “Світанок”, яка була зорганізована при монастирі, започаткували працю у “Школі радості” уроками   християнської етики, а також при церквах сіл Вороняки і Шпиколоси.
Сестри Служебниці НДМ разом з священниками з монастиря працюють на місіях, проводять зустрічі з дітьми і молоддю, супроводжують групи дітей у поїздках.

22 серпня 2003 року відбулося урочисте  посвячення Дому сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Золочеві. Посвятив дім  Єпископ Софрон Дмитерко, ЧСВВ. Каплиця дому посвячена Преподобномучениці с. Тарсикії Мацьків, а дім, на побажання родини Юрія і Люби Оливів – Зіслання  Святого Духа.
30 грудня 2006 року сестри Служебниці НДМ  поселилися у ще одному будинку в Золочеві – у Домі Покрови Пресвятої Богородиці, що по вулиці Т.Шевченка. Цей ще недобудований  будинок передав Золочівському монастирю ЧСВВ директор Золочівського цукрового заводу п. Володимир Загакайло. Ігумен монастиря о. Климентій Стасів передав цей будинок під опіку сестрам Служебницям НДМ. 18 жовтня 2007 року тут відкрито сиротинець.

Сьогодні вже не можна уявити церкву і монастир без сестер -монахинь. “Веселі канікули”,  “Міст надії”, катехизація найменших парафіян – дітей віком від 3 до 6 років, а також давно звична робота сестер – слідкування за  порядком у церкві, приготування до Першого Причастя, приготування до шлюбу, катехизація подружніх пар, родинні реколекції і ще багато добрих справ, які роблять з Божого благословення сестри монахині у Золочеві при василіянському монастирі.

До сестер святого Василія Великого належить сестра Магдалина Мельник.

Сестра Марта  Шумляк, згромадження святого Йосафата, працює при церкві святого Миколая.

[/spoiler][spoiler title=”Історія”]

Церква Вознесіння Господнього у Золочеві побудована у середині ХІХ століття.

Давніша монастирська церква була деревяною і після побудови нової мурованої церкви її розібрали. А іконостас продали у село Ластівка Дрогобицького повіту.

Кошти на побудову церви пожертвувала місцева графиня Лукія Комарницька у 1834 році. На її замовлення був виготовлений проект. Церкву освятили на свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у 1863 році. Церкву будували досить довго, з огляду на складну ситуацію у Австрійській державі, до складу якої входили на той час наші землі. Були заблоковані у банку кошти, виділені Лукією Комарницькою. Лише особисте втручання Митрополита і кардинала Михайла Левицького допомогло у цій ситуації.

У церкві був тогочасний іконостас і стара  ікона Матері Божої, яку перенесли зі старої церкви.

Церква була зруйнована під час наступу німецької армії у 1941 році. Снаряд влучив у купол і зніс дах. На куполі засів червоноармієць і стріляв звідти. Стараннями ігумена отця Онисима Шуплата церкву відремонтували, змінивши зовнішній вигляд.

Під час наступу Червоної армії у 1944 році церква знову була зруйнована і так простояла до 1989 року.

Після виходу Української греко-католицької церкви з підпілля до монастиря повернулися оо. Василіяни. Перша відправа у церкві відбулася на свято Архистратига Михайла, 21 листопада 1989 року. Від свята Вознесяння Господнього 1989 року Службу Божу відправляли під церквою у дворі.

Сьогоднішній вигляд церква отримала після ремонтно-ставраційних робіт, проведених відразу після повернення церкви отцям Василіянам у 1989 році стараннями ігумена отця Володимира Пальчинського.
Іконостас дерев’яний, різьблений, одноярусний, роботи янівських майстрів. “Цей іконостас виконаний у 1998 році є жертвенним даром земляків з Канади і Америки” – гласить напис на табличці, поміщений в іконостасі. Ікони для іконостасу виконав художник Степан Юзефів.
Автор ідеї настінних розписів і їх ескізів – Іван Проців. Роботи виконали Олексій Фіголь, Василь Федорук і Ігор Грищенко.

В бічних вівтарях церкви розміщена давня Золочівська реліквія – двостороння ікона Богородиці і святого Миколая, повернута до церкви родиною Шрам,  розділена реставраторами навпіл. У правому бічному вівтарі ікона святого Миколая, у лівому – ікона Богородиці. Під зображенням Богородиці напис: “Зображення ікони Чудотворної і Пресвятої Богородиці Голубицької, яка коштовними сльозами плакала від 21 квітня  до 24 вересня 1692 року і це описано в історії. Зміну Ока Пресвятого видно і донині. Багато людей, які з вірою прийшли до неї, зцілилися. Перенесено в обитель святу Підгорецьку на Пліснеську в церкву святу Благовіщення 18 квітня 1694 року. Зобразив ікону цю Федір Бурковський, маляр Золочівський, листопада 1724 року”.

У 2004 році на церкві позолочено верхівки куполів і пофарбовано фасади.

[/spoiler][spoiler title=”Розклад богослужень”]

Будні дні:

6.30 – Утреня
7.30 – Свята Літургія (Пн., Ср., Сб. – за упокій; Вт., Чт., Пт. – за здоров’я)

17.00 – Вечірня
18.00 – Свята Літургія (Пн., Вт., Ср., Чт., Пт., Сб. – в наміренні давших)

Неділя:

6.30 – Утреня
7.30 – Свята Літургія (за здоров’я)
9.30 – Свята Літургія (за парафію)
12.00 – Свята Літургія (за дітей та молодь)
17.00 – Молебень

Святкові дні серед тижня:

6.30 – Утреня
7.30 – Свята Літургія (за здоров’я)
9.30 – Свята Літургія (за парафію)
17.00 – Вечірня
18.00 – Свята Літургія (в наміренні давших)

Кожного місяця у четвер перед першою п’ятницею місяця після вечірньої Св. Літургії – Свята година, нічні чування.
Кожної останньої п’ятниці місяця о 10.00 год. – Св. Літургія за хворих.[/spoiler][/spoilergroup]

Залишити відповідь

Youtube


Хресна дорога

Контакти

м.Золочів Львівської обл.
вул.Шашкевича, 87
padre.mykhaylo@gmail.com
+38 096 956 06 02