Відбудеться Тиждень молитов за єдність християн

0 31

Цього разу це вже 42-ий рік поспіль, коли християни усієї Європи будуть разом молитись під час Тижня молитов за єдність християн, який приготовляється спільною робочою групою „Віра та Устрій”, яку створили Світова Рада Церков (майже усі православні та протестантські Церкви світу) та Папська Рада для сприяння єдності між християнами.

Сьогоднішня тема Тижня молитов за єдність християн: „Ви є свідками усіх цих подій”, взята з 24 розділу Євангелія від святого Луки.

Головною ідеєю цього Тижня молитов за єдність християн 2010 буде поєднання проблематики „місії і єдності”, при цьому автори теперішньої молитовної акції стараються подолати існуюче до сих пір помилкове переконання, що місійність, тобто голошення Божого Слова, неможливо погодити з екуменічним діалогом.

Спільний документ пригадує, що „в деяких регіонах нашої планети однією з найважливіших проблем, яка стоїть перед екуменізмом в останніх роках, було власне прибуття місіонерів з різних християнських конфесій, що сприймалось і сприймається як «конкуренція та боротьба»”. Тим часом автори переконані, що завдяки місіонерам „через хрещення Люд Божий творить одне тіло і отримує покликання до життя у спільноті. Бог сотворив нас братами і сестрами у Христі. Чи ж не це є основним свідоцтвом, яке ми, християни, повинні представляти?” – запитує риторично спільний документ.

Не заперечуючи фактів суперництва між місіонерами, яких висилають окремі Церкви, документ визнає, що „ті, хто знаходилися в авангарді місії, були й тими першими, хто усвідомлював собі трагедію поділу християнства”. І у минулому часто самі місіонери були справжніми вчителями екуменізму – стверджують автори.

Якщо в Європі розділення між церквами було звичайною справою, то подібний скандал браку єдності між християнами поставав у всій своїй гостроті перед місіонерами, зобов’язаними навчати і нести Євангеліє народам, які ще не знали нічого про Христа, – пригадують представники Ватикану і Світової Ради Церков. Автори цьогорічного документу звернули свою увагу також і на те, що деякі розділення в історії християнства мали богословські підстави, але відзначалися при цьому певним контекстом (історичним, політичним, інтелектуальним і т.п.), який призвів до їх появлення, тому важливо було не поширювати „«експорт» цих розділень на народи, які щойно пізнавали Христа”.

„Як можна пояснити примирення, пропоноване Ісусом, коли самі охрещені могли не розуміти одне одного, а навіть конкурувати і боротися самі з собою? Як християнські спільноти, що живуть у взаємній ворожості, можуть правдиво навчати про одного Господа, одну віру і одне хрещення?” – запитує риторично спільний документ. І відразу ж відповідає, що найкращим способом підтримки єдності між християнами є спільне голошення Христа і Його Доброї Новини.

З цієї нагоди підготовку текстів, молитов і роздумів на цей Тижня молитов за єдність християн запропоновано християнам з Шотландії, оскільки в наступному році буде святкуватись сота річниця історичної Конференції в Единбургу (1910), яка вважається наріжним каменем сучасного екуменічного руху. Учасниками тодішньої зустрічі були передовсім офіційні представники протестантських і англіканських місій.

У червні 2010 саме в Единбургу відбудуться урочисті святкування сотої річниці тієї події і це стане нагодою для обміну досвіду між членами різних церковних традицій.

Тиждень молитов за єдність християн відбувається щонайменше з кінця тридцятих років, хоч вже на початку XX століття в деяких країнах, головним чином в Західній Європі, трапляються спроби спільних молитов в цьому намірі. Традиційно Тиждень молитов за єдність християн триває від 18 до 25 січня. Від 1965 Католицька Церква і Світова Рада Церков спільно готують тему і програму на наступні Тижні.

 Д-н Ігор Шабан

http://www.ugcc.org.ua/

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам.
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter.

Схожі публікації

Напишіть відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: