В Івано-Франківську урочисто відсвяткували повернення Катедрального собору Св. Воскресіння ГНІХ

0 70

alt

31 січня 2010 року в Івано-Франківському Катедральному соборі Святого Воскресіння ГНІХ відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку відслужили десять єпископів УГКЦ та духовенство Івано-Франківської та сусідніх єпархій УГКЦ. Богослужіння відбулося з нагоди урочистостей 20-річчя повернення Катедрального собору в м. Івано-Франківську Українській Греко-Католицькій Церкві.

Очолив Літургію Єпископ Коломийсько-Чернівецький УГКЦ Миколай (Сімкайло). З ним співслужили Владики Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, Михаїл (Гринчишин), Апостольський Екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, Юліан (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Ярослав (Приріз), Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський, Володимир (Війтишин), Єпарх Івано-Франківський, Софрон (Мудрий), Єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії, Тарас (Сеньків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії, Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський, а також о. Дмитро (Григорак), ЧСВВ, Апостольський адміністратор Бучацької єпархії.

Під час Літургії проповідь виголосив Владика Миколай. Він зосередив основну думку на нелегких часах підпілля, виходу та становлення УГКЦ, в тому числі і передання Катедрального собору. Після Літургії Владика Володимир зачитав привітання Блаженнішого Любомира, а також зачитав всіх поіменно, хто спричинився до легалізації Церкви та передання Катедрального собору в м. Івано-Франківську. Також Владика Володимир подякував всім єпископам за спільну молитву та висловив подяку всім вірним, які зберегли віру та передали її наступним поколінням.

В цей день, з нагоди урочистостей, в Катедральному соборі відбувся концерт духовної музики за участю трьох хорів собору.

 

ієрей Юрій Трухан,
секретар Єпископа Івано-Франківського УГКЦ

www.if-eparchia.org.ua

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам.
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter.

Схожі публікації

Напишіть відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: