Незабаром відбудеться прем’єра кінострічки «УГКЦ: Невідомий літопис». Відеоанонс

0 55

ImageЗавершується робота над фільмом «УГКЦ: Невідомий літопис» із циклу документальних фільмів присвячених долі УГКЦ у XX столітті.

«УГКЦ: Невідомий літопис» є спільним проектом Рекламно-продюсерського центру «Стар-ТВ» та Львівської Архиєпархії УГКЦ за меценатської підтримки Миколи Кмітя. Продюсер фільму Тарас Пастернак, автор сценарію Мар’ян Анчарський, режисер Андрій Стаськів. Кінострічка буде другою із циклу документальних фільмів присвячених долі УГКЦ у XX столітті. Фільм перший «Спадщина Андрея Шептицького» було презентовано у вересні 2009 року, а 31 жовтня 2009 р. відбувся прем’єрний показ на Першому Національному телеканалі України.

«Документальний фільм міститиме живі факти тих, хто прожив «катакомбне» життя у СРСР, факти із архівів КДБ,  раніше засекречених, що дозволить правдиво відтворити події тих часів, зберегти найдорожче, що є у кожної нації – пам’ять про минуле. – Розповідає Тарас Пастернак, продюсер фільму. – Створення фільму передбачає проведення постановочних зйомок для відтворення подій та фактів, про які розповідатимуть герої фільму».

Це перший масштабний телевізійний проект у якому змальовується тридцять років підпільного життя у радянському союзі забороненої греко-католицької церкви. До фільму увійшли незнані факти про підпілля, історії про утиски та терор, який чинила радянська тоталітарна система. У фільмі записано десятки живих свідчень священників, монахинь та мирян, які пережили ті часи, віднайдено унікальні матеріали, які творять невідомий літопис підпільної Української Греко-Католицької Церкви яка була найбільш переслідуваною релігійною громадою у світі.

Так тривало до серпня 1987 року, коли велика група духовенства та мирян оголосила про вихід із підпілля. Відкритий спротив викликав хвилю підтримки як у Радянському Союзі, так і у світі. Під цим тиском 20 листопада 1989 року Рада у справах релігій при Раді міністрів УРСР прийняла заяву, в якій стверджувалося, що «при умові беззастережного дотримання Конституції… греко-католики можуть користуватися усіма правами, встановленими законом для релігійних об’єднань…». То був кінець підпільного життя і початок нової історії легалізованої церкви.

Документальний фільм «УГКЦ: Невідомий літопис» це вшанування та данина священикам, монахам та монахиням, мирянам, які всупереч усім небезпекам та приниженню не зламались і зберегли віру у майбутнє Української Греко-Католицької Церкви.

Побачити документальну кінострічку «УГКЦ: Невідомий літопис» можна буде у квітні місяці цього року.

о. Павло ДРОЗДЯК,
прес-секретар Львівської Архиєпархії
http://www.ugcc.lviv.ua/

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам.
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter.

Схожі публікації

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: