Єдність між християнами залежить від того, що ми готові віддати, щоб вона здійснилася

0 51

altУ рамках Тижня молитов за єдність християн, 24 січня 2010 року, у храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) представники головних конфесій України спільно молилися за єдність християнства. Цього вечора разом із Блаженнішим Любомиром у спільній молитві взяли участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, духовенство Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, духовенство Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков, протестантські пастори Церкви Християн Віри Євангельської України (п’ятдесятники) та Київської єврейської месіанської громади. Очолив молитву Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх, Блаженніший Любомир зокрема сказав, що його часто із сарказмом запитують: «Невже ви думаєте, що єдність між християнами є можливою?» За словами Глави УГКЦ, не треба дивуватися такій настанові. «Грішний світ робить усе можливе, щоб між людьми, а тим більше між Христовими учнями, взагалі не було єдності. За світськими критеріями така єдність неможлива», – сказав Блаженніший Любомир. Але ті, хто вірить в Ісуса Христа, на переконання промовця, мають іншу відповідь, і вона є позитивною: єдність між християнами є можливою і здійсненною. «Коли і як? – запитав Предстоятель УГКЦ. – Беремо за приклад апостолів. Вони бачили, що світ зробив з Ісусом Христом. Його розіп‘яли, як найбільшого злочинця. Однак Він воскрес і вони увірували в Нього такою мірою, що за свою віру вони були готові віддати все, навіть своє життя».

Сьогодні досягнення єдності між християнами залежить від того, що ми готові віддати, щоб вона здійснилася. «Ісус Христос, щоб довести свою любов до нас, дозволив себе розіп‘яти на хресті. Його апостоли, Його свідки віддали своє життя за Христа. Скільки, дорогі у Христі, ми готові віддати за те, щоб здійснилася єдність?» – запитав Блаженніший Любомир. На його переконання, дуже мало з нас будуть покликані до найвищої жертви: віддати своє життя за Христову правду. Проте всі ми «повинні відкинути все, що перешкоджає єдності, і навпаки робити все, щоб єдність була здійсненою». «Якщо ми своїми вчинками, своїм життям доведемо свою віру, тоді та сила, яка воскресила Ісуса Христа, Божа сила, буде діяти серед нас і наперекір отим насмішкам та злорадству буде здійснювати єдність», – наголосив Глава УГКЦ. (Слухати фрагмент проповіді Блаженнішого Любомира).

На завершення гості і учасники молитви мали змогу звернутися зі словом привітання та побажання до усіх людей, які прийшли до храму Святого Василія. Крім духовенства, до усіх присутніх звернувся також п. Юрій Решетніков, голова Державного комітету з питань національностей та релігій.

Коментуючи цю зустріч, диякон Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, зокрема зазначив: «Така спільна молитва – це єдиний спосіб, щоб люди навчилися перебувати одне з одним і бути друзями, навчилися бачити в іншому християнинові не лише загрозу, а, передусім, іншого християнина. Навчилися толерантності, насамперед, а це вже буде першим кроком до діалогу».

Департамент інформації УГКЦ

http://www.ugcc.org.ua/

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам.
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter.

Схожі публікації

Напишіть відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: